Facebook, Koronavirüs Nedeniyle Artan Kullanıcı Trafiğiyle Mücadele Etmeye Çalışıyor

Facebook, Koronavirüs Nedeniyle Artan Kullanıcı Trafiğiyle Mücadele Etmeye Çalışıyor

Facebook, koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan kişi sayısı arttıkça hizmetlerinin kullanımında büyü
Ana Sayfa OTOMOBİL 28 Şubat 2020 101 Görüntüleme

Kia’nın Yeniden Tasarlanan Logosu Cesur Bir Tasarımla Ortaya Çıktı

Kia’nın Yeniden Tasarlanan Logosu Cesur Bir Tasarımla Ortaya Çıktı

Kia, 1994 yılından beri aynı logoyu kullanıyordu. Ortalama 26 senedir kullanılan logo, 2004 senesinde meydana getirilen ufak bir değişiklikle bugüne dek kullanılmaya devam etti. Sadece geçtiğimiz haftalarda firmanın yeni bir logo üstünde çalmış olduğu ortaya çıkmıştı.

Kia’nın yeni logosu ilk kez geçtiğimiz kasım ayında meydana getirilen bir patent başvurusu esnasında ortaya çıktı. Logonun patent başvurularında yeni logo, bir konsept vasıta tasarımı üstüne de yerleştirilmişti. Logonun ortaya çıkmasının arkasından Kia Motors Başkanı Park Han-wood, “Yeni logo, konsept otomobildekine benzer olacak. Sadece birazcık değişik görünecek” diyerek yeni logoyu resmi olarak kabul etti.

Şimdi ortaya çıkan bir haber, yeni logonun ekim ayından itibaren Kia’nın araçlarında kullanılmaya başlanacağını gösteriyor. Kore Motorgraph’ın yayınladığı habere nazaran Kia, yeni logoyu kullanmak için 2021 yılını beklemeyecek.

Kia’nın yeni logosu, uzun süredir kullanılan eski logodan oldukca değişik görünüyor. Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi’ne başvurusu meydana getirilen yeni logoda Kia kelimesinin her harfinin birbirine bağlı olduğu görülüyor.

Kia, logonun ilk olarak hangi araçta kullanılacağını hemen hemen açıklamadı. Sadece ortaya çıkan söylentiler, logonun elektrikli araçları içten yanmalı motorlu araçlardan ayırt etmek için elektrik ve hibrit araçlarda kullanılacağını belirtiyor.

Kia, geçtiğimiz dönemde tasarımı ile dikkat çeken Stinger ve tekrardan tasarlanan Optima’yı duyurmuştu. Logonun modernize edilmesinin, bu araçların tasarımları sebebiyle yapıldığı iddia ediliyor. Kia, araçların sportif tasarımlarını daha çağdaş bir logo ile taçlandırmak istemiş olabilir.

Yeni logonun görünmüş olduğu Kia’nın konsept tasarım aracı ile ilgili bazı söylentiler de var. Konsept aracın 2021 senesinde piyasaya sürülecek elektrikli bir vasıta olduğu iddia ediliyor. Kia’nın yeni elektrikli aracının 500 km menzil sağlayacak 800 voltluk bir bataryaya sahip olacağı iddia ediliyor.

KAYNAK

Tema Tasarım | Osgaka.com